Základní škola Soběslav

Beseda Vzpoura úrazům

Dne 12. 12. 2018 nás žáky šestých tříd ve škole navštívili dva vozíčkáři. Strávili jsme s nimi dvě vyučovací hodiny při besedě s názvem Vzpoura úrazům. Honza a Honza nám vyprávěli svůj životní příběh a okolnosti, za jakých se na vozíček dostali. V průběhu besedy často luskli prsty. Tím nám chtěli názorně ukázat, jak krátký časový úsek stačí k tomu, aby se vám změnil celý život.

Beseda byla zajímavá a hlavně splnila svůj záměr. Všichni jsme odešli poučeni. Snad právě i díky ní budeme více přemýšlet nad tím, co děláme a jakému se občas vystavujeme nebezpečí.

Všem vozíčkářům přejeme, aby přes všechna úskalí se svým vozíčkem prožili plnohodnotný život jako právě Honza a Honza. A třeba si zatančili ve StarDance jako jeden z nich.                                                                                  Alžběta Váchová, 6.A

VZP