Základní škola Soběslav

McDonald´s Cup, Bronzoví nejmladší fotbalisté

V pondělí 13. května se uskutečnil  v Táboře letošní ročník fotbalového klání McDonald’s Cup turnajem pro 1. – 3.  ročníky. A bylo na co se dívat! Tentokrát se turnaje zúčastnilo celkem 17 základních škol, které byly rozděleny do 4 skupin. Žáci naší školy nám dělali radost hned od začátku a s přehledem vyhráli svoji 4člennou skupinu. Po 3 výhrách a skóre 12 : 1 postoupili do dalších utkání. Následovaly tři zápasy o nejvyšší příčky. První zápas jsme prohráli s konečným vítězem ZŠ Zborovskou. Druhý zápas se ZŠ Helsinskou bohužel přinesl zranění našemu brankáři a než jsme stihli zraněného gólmana vystřídat, dala nám tato škola rozhodující gól do prázdné branky. Třetí zápas se ZŠ Dražice jsme již 4 : 0 vyhráli a tím obsadili krásné 3. místo. Odměnou nebyly jen bronzové medaile a nádherný pohár s míčem a diplomem, ale i fotbalové zážitky z celého sportovního dopoledne.  Děkujeme a blahopřejeme  všem účastníkům a poděkování patří i fandícím rodičům za vydatnou podporu během turnaje. Mgr. Naděžda Vančatová

IMG-20190520-WA0001 IMG-20190520-WA0003 IMG-20190520-WA0004

V pátek 10. 5. 2019 se chlapci čtvrtých a pátých tříd zúčastnili turnaje v kopané McDonald´s Cup v Táboře. Po organizačních změnách, kdy v termínu akce svou roli zahrálo počasí, a zvládnutí celkem vydatné spršky i s kroupami, jsme domů odjížděli v pořádku i s dobrou náladou, přestože výsledné umístění nebylo příliš dobré. Přesto chlapcům patří poděkování za bojovný výkon a týmovou hru.    Martina Švejdová

IMG_20190510_133016