Mikulášská nadílka

Žáci devátých tříd si pro letošní první stupeň připravili Mikulášskou nadílku s doprovodem nebeských andělů a pekelných čertů. Většina dětí se strachovala, že budou černým písmem zapsáni v „Listině hříšníků“, protože zlobí, zapomínají nebo vyrušují. Někteří při pohledu na rozzlobenou čertovskou bandu ani nepípli, jiní uronili i slzičku. Těm starším se zachtělo hrát si na hrdiny a tvářit se, že nemají z čertovské chásky strach, dokud je ale čerti nepopadli a neodnesli. Ovšem Mikuláš čerty mírnil a dětem za básničku, písničku, či slib odpustil. Nakonec všichni dostali královskou odměnu v podobě dárkového balíčku. Postupně Mikuláš obešel všechny třídy prvního stupně a také zavítal mezi žáky 2. stupně, kteří ač starší se těšili neméně jako jejich mladší spolužáci.

Za deváté třídy Alenka Kopřivová

čerti 1 čerti 2 čerti 3 čerti 4