Základní škola Soběslav

Návštěva akce Vzdělání a řemeslo

Dne 7.11. žáci devátých tříd navštívili Výstaviště v Českých Budějovicích, kde se konala akce s názvem “Vzdělání a řemeslo“. Nejdůležitější a nejzajímavější byl pro žáky pavilon, kde probíhala prezentace středních škol. Byly tam téměř všechny školy jihočeského kraje, takže si tam každý našel to své. Žáci měli možnost zeptat se na vše, co je zajímá a dostali letáček se základními informacemi o škole. Na některých stanovištích byla možnost si něco vyzkoušet, například jízdu na trenažéru koně, ochutnávku palačinek nebo míchání exotických drinků. V dalším z pavilonů se konala kadeřnická soutěž, kde soutěžící předváděli opravdu krásné výtvory. Žáci se pobavili a dozvěděli se plno informací o své budoucí škole.   Tereza Jíšková, 9.B

vzdělání a řemeslo