Základní škola Soběslav

Neznalost zákona neomlouvá!!!, Drogy a zákon spolu souvisí!!!

Tato dvě témata byla hlavní náplní besedy žáků devátých tříd s panem Mgr. Miroslavem Doubkem, mluvčím Policie ČR pro Jihočeský kraj. Zajímavým způsobem tak obohatila učivo občanské výchovy o přestupcích a správním řízení, o trestných činech, soudním řízení a druzích trestů, které musí následovat po nedodržení zákona. Žáci si doplnili i své znalosti o vážných rizicích spojených s užíváním, výrobou i distribucí návykových látek, o kterých se dozvídali i v hodinách výchovy ke zdraví, chemie, přírodopisu i dalších. Zhlédli filmy s ukázkami práce Policie ČR, zaujaly je obrázky z výroben i pěstíren drog, fotografie měnících se narkomanů v průběhu několika měsíců i let. V. Štěchová

IMG-20190426-WA0000 IMG-20190426-WA0001 IMG-20190426-WA0002