Základní škola Soběslav

Sedmáci na horách

Lyžařský kurz 2019

            My děti ze sedmých tříd základní školy E. Beneše  jsme odjely v neděli  20. 1. na lyžařský výcvik na Lipno. Cesta celkem rychle utekla a většina se již nemohla dočkat, až budeme v penzionu Kovářov, kam se jezdí již několik let. Někteří z nás nikdy v životě na lyžích nestáli, takže to bylo pro ně úplně nové a těžké, ale za náš celý pobyt se to všichni naučili. Ti, co již lyžovat uměli, se něco přiučili.

            Každý večer pro nás naši učitelé a instruktoři pořádali naučné hodiny. Něco ze  zdravovědy a první pomoci, pravidel na sjezdovce a typy lyžování. Poté jsme hráli pohybové či vědomostní hry, které všechny bavily. Některé jsme i sami vymysleli nebo pořádali. Nebylo to vůbec jednoduché. Přesto panovala skvělá nálada.

            Na konci našeho kurzu se nikomu nechtělo domů. Všichni se za ten týden více spřátelili, odpočinuli si jak od školy, tak od domácích povinností i rodičů.  Máme nové zážitky, na které budeme určitě jednou rádi vzpomínat.

            Moc děkujeme našim učitelům a instruktorům, kteří s námi měli práci a nervy, ale vydrželi to. Dále děkujeme našemu panu řidiči autobusu a celému kolektivu penzionu Kovářov za skvělou péči. Děkujeme Vám všem za skvělé zážitky.

                                                                                                                                                                   Napsala Eliška Patočková ze 7.B

hory 2019

Sedmé třídy odjely v neděli 20. 1. na lyžařský výcvik do Kovářova. Sněhové podmínky ve Ski areálu Lipno jsou ideální a naši lyžaři mají k dispozici všechny sjezdovky.   Z Lipna L. Kubešová

IMG-20190124-WA0000 IMG-20190124-WA0002 IMG-20190124-WA0001