Základní škola Soběslav

Třeťáci jedou do ZOO

V pondělí 29. dubna se obě třídy třeťáků vydaly na exkurzi do Zoo v Jihlavě. Počasí se tento den proti nám spiklo, sluníčko se rozhodlo hrát na schovávanou s mraky, ale my jsme si výletní náladu zkazit nenechali. Zabaleni do pláštěnek a s úsměvy na tvářích jsme vyrazili vstříc novým zážitkům. Po příjezdu do zoo měly děti čas na samostatnou prohlídku areálu a pak už pro ně byl připraven výukový program s názvem Voda kolem nás. Každý se stal na chvíli vodní kapkou a cestoval po stanovištích jako např. podzemní voda, oceán, řeka, mrak,… Vyzkoušeli si tak fungování koloběhu vody v přírodě. Dozvěděli se pak také o spotřebě vody, tedy při jakých činnostech ji člověk využívá více nebo méně a v poslední části jsme se vydali i na prohlídku některých zvířátek v zoo, o kterých jsme se dozvěděli zajímavé informace související s vodou. I přes nepřízeň počasí si výlet všichni užili a vrátili se plni zážitků.     Martina Koubová, Petra Kluzáková

57503888_2248643745195051_5998745062425493504_n13