Základní škola Soběslav

VÁNOČNÍ BESÍDKA ŠD 4. tříd – 15. 12. 2017

Čas adventu je časem očekávání nadcházejících vánočních svátků a setkávání se s těmi, s kterými tento jedinečný čas chceme sdílet. A my – Monika, Zdeňka a Renata – jsme se rozhodly, že se s „našimi“ družinovými dětmi chceme setkat na vánoční besídce, která bude provoněná vůní čaje, vanilky, pohody a klidu. Prostě se pár dní před vánoci společně příjemně zastavit. 

Na začátku byl nápad, který během několika hodin dostal konkrétní podobu místa (DDM v Soběslavi, tzv. „domeček“) a času (15. 12. 2017 od 16.00 do 19.30 hodin), a pak se už přípravy naplno rozběhly. Seznam konkrétních úkolů – kdo a co zajistí – zaplnil pár dní před besídkou už slušný počet řádek. Ale byly jsme na to tři a naše klapající soukolí pohánělo vše příjemně kupředu. Do příprav se zapojily i děti – odpoledne jsme s nimi v družině vyráběly výzdobu (barevné papírové řetězy a hvězdy) a nacvičovalo se divadelní vystoupení „Popelka“, které si děti i režírovaly.

Konečně nastal den D! Dárečky i dárky byly zabaleny, trouby dopekly občerstvení ve sladké i slané podobě a zvolna vychládaly, auta určená k přepravě všeho potřebného pro více jak 60 človíčků zaparkovala před místem určení. Pouhá hodina zbývala do začátku besídky! Nebýt součástí realizačního týmu, který se ani na chvilku nezastavil, a pod jehož rukama vznikla pro děti tabule různorodého občerstvení, i rodina Monči a Zdeničky, tak jsme pár minut po 16. hodině nemohly besídku oficiálně zahájit.

Nejdříve jsme všichni společně ochutnali nejrůznější dobroty nejen z našich kuchyní, ale i děti přinesly z domova vzorky cukroví a slané zobání. Pily se dva druhy ovocného čaje, kterého se uvařilo během celé besídky docela dost litrů. A protože jsme měli k dispozici nejen místnost s občerstvením, ale i hernu, tak jsme se po chvíli přesunuli tam. A opět zabodoval rodinný realizační tým – pod ozdobeným stromečkem už na děti čekaly dárky a dárečky, místnost byla vánočně naladěna výzdobou, kterou děti vyrobily. Mezi sebou jsme přivítali i milé hosty – Libušku Šatnou a Adélku Kubíčkovou a zazpívali jsme si koledy. A pak nastal okamžik, kterého se děti už nemohly dočkat, rozdávání osobních dárečků od nás a dárků od školy v podobě nových her. Radost nebrala konce. Ještě, že herna byla obrovská – skupinky dětí se rozptýlily po prostoru a začaly hrát nové hry, prohlížely si dárečky, sdělovaly dojmy a odbíhaly doplnit energii dobrůtkami a čajem. Pak nás opět svolal dohromady zvuk zvonečku a všichni jsme se pěkně pobavili při alternativně pojatém divadelním vystoupení o Popelce. Nakonec se i poměřovaly vědomosti v AZ kvízu.

Všechno má svůj konec … I naše besídka se chýlila ke konci… Realizační tým rozšířily tentokrát i děti a společnými silami jsme vše uvedli do původního stavu, rozloučili se a plni zážitků se již za svitu lamp ubírali k domovům.

Díky všem, kteří přispěli k tomu, že nám na našem společném večeru bylo prima.

Monika Jonášová, Zdeňka Zasadilová a Renata Kratochvílová Křemenová

PC150174 PC150178 PC150186 PC150188 PC150190 PC150157 PC150159 PC150164 PC150165 PC150166 PC150226 PC150243 PC150246 PC150251 PC150255 PC150256 PC150193 PC150210 PC150220 PC150225