Základní škola Soběslav

Máme skvělé angličtináře

Každoročně naše škola pořádá školní kolo olympiády z anglického jazyka, které je rozděleno na dvě kategorie, žáky 6., 7. a také 8. a 9. ročníků. Z mladší kategorie porota po konverzačním kole vybrala Jakuba Adama ze VII. B a ze starších žáků nejvíce zaujal Dominic Preinl z VIII. A. Svého výběru porota rozhodně nelitovala. Oba naši reprezentanti se zúčastnili okresního kola konverzační soutěže v Táboře a jejich výsledky byly úžasné.  Jakub Adam svou kategorii vyhrál, v konverzační části dokonce získal maximální počet bodů a potvrdil tak, že jeho znalosti angličtiny jsou na výborné úrovni. I Dominic Preinl se může pyšnit skvělým umístěním, ve velké konkurenci vybojoval třetí místo a navázal tak na své dřívější úspěchy v okresním kole soutěže. Všem, kteří se zúčastnili školního kola, děkujeme a oběma žákům gratulujeme k jejich výkonům v soutěži. K. Pölderlová

rbt