Základní škola Soběslav

Školní kolo recitační soutěže 1. a 2 stupeň

Ve čtvrtek 20. 2. 2020 se žáci prvních až pátých tříd zúčastnili školního kola recitační soutěže. Přednášejícím děkujeme za snahu a účast. V okresním kole budou naši školu reprezentovat Ela Čejková ze třídy II. A a Samuel Škvára ze třídy V. C. Přejeme mnoho úspěchů.   Renata Šrubařová

IMG_20200225_095402 IMG_3815 IMG_3824 IMG_3827 IMG_3832 IMG_3837

Recitační soutěž 2. stupně

Dne 17. února se uskutečnila recitační soutěž žáků druhého stupně. Ačkoli se do soutěže každý rok přihlásí měně dětí, i letos si mohla porota vyslechnut recitaci devatenácti dívek a jednoho chlapce. V mladší kategorii porota ocenila, že děti byly na soutěž dobře připravené a předvedly celkem vyrovnané výkony. Starších recitátorů už bylo ovšem k vidění méně.

Výkony recitátorů byly oceněny následovně:

Kategorie 6. a 7. ročníků:           

 1. místo Filip Mattanelli VI. C a Sabina Pölderlová VI. D

2. místo Jana Čáslavská a Lucie Pölderlová, obě ze VI. D

3. místo Alexandra Vachromějeva VII. A

Kategorie 8. a 9. ročníků:           

1. místo Lucie Petrášová IX. A

2. místo neuděleno

3. místo Jindřiška Souhradová IX. B

Velice děkujeme všem žákům, že se nebáli a dokázali před tříčlennou porotou zarecitovat a těšíme se opět na další ročníky soutěže.   Mgr. Klára Pölderlová